Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDojechać, dolecieć

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-07-02 14:17:04
dolny śląsk, transport, wrocław

Z dotarciem na Dolny Śląsk czy z transportem towarów nie ma problemów.

 

Wrocławski Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika, PAP/Maciej Kulczyński

 

Wrocławski Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika w swojej siatce połączeń ma loty m.in. do Warszawy, Frankfurtu, Monachium, Bristolu, Londynu, Kopenhagi, Paryża czy Rzymu. Lotnisko znajduje się ok. 12 kilometrów od centrum miasta, nie ma problemu z dotarciem do dworca kolejowego lub autobusowego.

Dolnośląska sieć kolejowa jest jedną z najgęstszych w Polsce i ta infrastruktura jest stale wykorzystywana (samorząd województwa ma własną spółkę przewozową obsługującą połączenia lokalne). Na Dolny Śląsk można łatwo dotrzeć z każdego miejsca w Polsce.

Wrocław ma bezpośrednie połączenie kolejowe z niemal wszystkimi, największymi miastami w kraju, a także z Hamburgiem i Berlinem. Ponadto, do innych miast regionu docierają m.in. pociągi z niemieckiego Gorlitz. Kolej oferuje także dogodne połączenia do dolnośląskich uzdrowisk - Polanicy, Dusznik, Kudowy Zdroju czy Szklarskiej Poręby.

Ze względu na rozbudowaną infrastrukturę drogową wiele innych regionów Polski patrzy na Dolny Śląsk z zazdrością. Przez województwo dolnośląskie przebiega autostrada A4 (od granicy z Niemcami do granicy z Ukrainą), a także szereg dróg krajowych prowadzących m.in. do Poznania, Warszawy czy Opola. Region ma też dogodne połączenie drogowe z Berlinem czy Pragą.

Na tle innych województw, Dolnośląskie wyróżnia się także szlakiem wodnym. Chodzi o szlak na Odrze, na odcinku od Raciborza (Górny Śląsk) do ujścia do Zalewu Szczecińskiego. Dzięki kanałowi Odra-Hawela drogą wodną można stąd dotrzeć do Berlina i dalej – do Rotterdamu.